Image

TİTREŞİM ÖLÇÜMÜ VE TİTREŞİM ANALİZİ

Kestirimci önleyici bakım hizmetleri adı altında fabrikalarda yapılan periyodik titreşim ölçümleri ve titreşim analizleri kullanılan makinaların ömrünü uzatan ve doğru bakım yapılmasını sağlayan önemli bir belirleyicidir.

Periyodik olarak makinalar üzerindeki belirli noktalardan alınan veriler ile bu makinaların yatakları, zamana karşı izlenmiş olur. Titreşim seviyesinde kritik bir yükselme görüldüğü noktada elde edilen verilerden sorunun ne kaynaklı olduğu ortaya çıkartıldığı gibi nasıl müdahale edilmesi gerektiği de yorumlanır. Titreşimin yükselmesinin farklı nedenleri olabilir.

Farklı frekanslarda alınan değerler farklı sorunları işaret eder. Yapılan titreşim analizi ile bu frekanslar incelenerek titreşim seviyesindeki artışın nedenleri ortaya çıkartılır, gerekli müdahale nokta atışı olarak yapılır. Bu şekilde makinaların ömrü en uzun seviyelere verimli bir şekilde çıkartılabilir.

YERİNDE BALANS

Çeşitli rotorlar, fanlar, fan motorları, ağır sanayi parçaları, motor rotorları, değirmen fanları, havalandırma sistemleri, taş kırıcılar vb. gibi bir çok sektörde “yerinde balans” yapılarak kaliteli çalışma koşulları ve uzun ömürlü kullanım gibi avantajlar elde edilir.

YERİNDE UYGULAMA
Parçanızı sökmenize gerek yoktur, orijinal çalışma koşullarında uygulama yapılır.

NAKLİYE MALİYETİ YOK
Nakliye maliyeti yoktur.

ZAMAN KAZANDIRIR
Hızlıdır, söküm/tekrar montaj, nakliye gibi zaman kayıpları yoktur.

HASSAS ÇÖZÜM
Gerçek çalışma koşulları üzerinde ölçüm yapıldığı için, çevresel tüm faktörler, dönen diğer aksamların olası etkileri gözlemlenir ve hassas çözüm elde edilir.

UZUN ÖMÜRLÜ
Periyodik olarak yapıldığında en uzun ömürlü çalışma koşulları sağlanır.

Bize Ulaşın

Balanstek Tuna, Fatih Cd. no:105/B, 35090 Bornova/İzmir

  • dummy+90 232 503 1292

  • dummy+ 90 532 400 1292

  • dummy info@balanstek.com

E-BÜLTEN

E-posta adresinizi girin, size daha fazla bilgi gönderelim

Search